Ballina Sport Kështu do të dukej formacioni i Juventusit nëse Serie A do të...

Kështu do të dukej formacioni i Juventusit nëse Serie A do të fillonte sot

Transferimi i Cristiano Ronaldos dhe Cancelos, ka shndërruar Juventusin në një nga skuadrat më të frikshme në Evropë.
Për të pasur një skuadër konkurruese në të gjitha kompeticionet, duhet pasur edhe një bankinë të mbushur me emra të mëdhenj.

Marketing

Në këtë situatë tani po kalon Juventusi, me trajnerin Massimiliano Allegri që nuk do ta ketë aspak të lehtë të përzgjedh formacionin startues në sezonin e ri.

Por nëse Serie A do të fillonte sot, kampionët në fuqi të Serie A do të zbrisnin në fushë me këtë formacion: 4-3-3- Szczęsny; CANCELO, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; EMRE CAN, Pjanic, Matuidì; Dybala, CRISTIANO RONALDO, Douglas Costa.

Exit mobile version