Këto janë “mbretëreshat” shqiptare të Instagramit

Lorendana reperja me origjinë shqiptare ka mbi 3 milion ndjekës, Enca vijon të jetë në pozitë shumë të mirë në këtë rrjet social, duke u pasuar nga Luana Vjollca me më shumë se 2 milion ndjekës dhe më pas vjen Kida me plot dy milionë të tillë.

Tepër e ndjekur në Instagram është edhe Dhurata Dora e cila po i afrohet 3 milionshit.

Këto vajza kanë lenë pas kolege si Elvana Gjata, Dafina Zeqiri, Era Istrefi, Tayna etj dhe momentalisht janë vajzat shqiptare më me influencë në këtë rrjet të rëndësishëm social.