Klopp me një video përshendetet me tifozët e Liverpulit

Jurgen Klopp do të largohet nga Liverpuli në fund të sezonit.

Marketing

Ai përmes një video të publikuar në rrjetet sociale është përshendetur me tifozët e Liverpulit.

“Të dashur tifozë të Liverpulit, ne po i afrohemi fundit

Më 8 tetor 2015 u takuam për herë të parë siç duhet. Unë do ta quaja një lidhje dashurie. Që nga dita e parë, ishte një kohë absolutisht e pabesueshme, e pabesueshme.

Më pëlqeu shumë dhe dua t’ju falënderoj shumë, për gjithë mbështetjen që na keni dhënë ndër vite. Për gjithë fuqinë që na dhatë. Gjithmonë kam pyetur veten se më duket sikur shkruajmë një histori së bashku, dhe kështu ndihet sot.

Është një libër i mirë. Dhe nëse e lexojmë në të ardhmen, do të kemi një buzëqeshje në fytyrën tonë.

Të largohesh nga ky vend i jashtëzakonshëm është e vështirë, por dua të qëndroj në kontakt me ju. Dhe edhe kur nuk jam një djalë i mediave sociale, njerëzit më thanë se media sociale ndihmon me këtë.

Pra, ja ku shkojmë. Shihemi!”, ka thënë Klopp.