Konfirmohen çiftet e para të 1/16’ës së finales

Pas përfundimit të ndeshjeve të treta të Grupit A dhe B janë konfirmuar edhe çiftet e para që do të takohen në 1/16 e finales.

Marketing

Kështu Uruguai si fitues i Grupit A do të ndeshet me Portugalinë e Cristiano Ronaldos, të cilët sot barazuan më Iranin për të përfunduar në vendin e dytë të Grupit B.
Në ndeshjen tjetër Spanja e fitojë Grupin B, pas një ndeshje dramatike kundër Marokut 2-2.

Ndërkohë, Rusia sonte humbi më rezultat 3-0 kundër Uruguait dhe do të ndeshet më kampionin e para 8 viteve, Spanjën.
Ndeshjet do të zhvillohen të shtunën më 30 qershor, Uruguai – Portugali në orën 20:00, kurse më 1 korrik pra të dielën ndeshën Spanja më Rusinë.