Ballina Aktuale Krasniqi me deklaratë emocionuese pas fitores

Krasniqi me deklaratë emocionuese pas fitores

Robin Krasniqi është kampion i ri në kategorinë super të mesme në Evropë (EBU) pasi mposhti rusin, Stanyslav Kashtanov.

Marketing

Boksieri kosovar luftoi 12 runde duke fituar ndeshjen pas vendimit të gjyqtarëve.

Pas ndeshjes ai ka thënë se kjo fitore është një luftë e përbashkët dhe do të vazhdoj për më të mirin e Botës.

“Përshëndetje të gjithëve dhe ju falënderoj nga zemra që bashkë përjetuam këtë fitoren, më të bukur me triumfin më të bukur. Ju faleminderit”.

“Kam humbur tashmë tri herë për t’u bërë më i miri i botës, kam pasur shumë dhimbje, por nuk jam ndalur dhe ju më keni besuar ashtu si të gjithë. Kjo fitore është arritur me të gjithë ju dhe është për të gjithë ju”, u shpreh Krasniqi në ring pas duelit të fituar.

Marketing
Exit mobile version