Kultivonte kanabis në banesë, pranga shqiptarit në Angli

Autoritetet angleze kanë arrestuar një shqiptar që kujdesej për kanabisin e kultivuar në dy shtëpi.

Marketing

Ai kishte hyrë ilegalisht në Britaninë e Madhe, teksa mediat vendase shkruajnë se bëhet fjalë për Bashkim Hajdarin, 46 vjeç.

Avokati i tij mbrojtës ka thënë se ai e kishte pranuar përfshirjen e tij në prodhimin e drogës së klasës B.
I pandehuri u arrestua më 4 shkurt dhe po mbahet në paraburgim. Vete shqiptari kishte treguar se ishte dërguar në adresën në Cheltenham nga një burrë në Belgjikë, i cili i kishte thënë të kujdesej për bimët e kanabisit, por pa i dhënë pagesë.

Mendohet se i pandehuri, i cili u asistua nga një përkthyes shqiptar në gjykatë, ishte përfshirë në prodhimin e kanabisit në dy shtëpi, që nga nëntori i vitit të kaluar.

Marketing