Ky është mashkulli shqiptar që nëpërmjet Rita Orës do vëmendje dhe famë

Emri i Rita Orës tashmë njihet në tërë botën dhe ajo i takon botës së artit ku edhe nëpërmjet tij ajo përfaqëson vlerat shqiptare nga ajo vjen, duke mos harruar ta përmend vendin e lindjes Prishtinën dhe shtetin e saj Kosovën.

Kush nuk do e donte vendin dhe famën e të famshmes Rita Orës e cila në mes shumë përpjekjeve ndër vite zëri i saj jehonë kudo në botë dhe është njëra nga këngëtaret më të dashura për publikun.

Marketing

Rita dhe shumë vajza të tjera kosovare si Dua Lipa, Era Istrefi janë në rrugën e pa kthyeshme duke zënë vend të rëndësishëm në paraqitjet e tyre ne skenat botërore.

Bota ka shumë kritik të muzikës, e vajzat kosovare nga syri i tyre po marrin sinjale të cilat ato sot janë ku janë duke e prezantuar denjësisht talentin dhe punën e tyre e duke lënë mbrapa shumë emra të njohur botërore.

Rita para dy netësh ishte prezent në një koncert në Tiranë ku ndezi skenën dhe lumturoi shumë të pranishëm me këngët dhe performancën e saj. Erdhi më ndryshe më flokët ngjyrë të kuqe dhe një veshje të këndshme skenike. Njërit nga djemtë shqiptare i cili merret me përcaktim fatesh njerëzish, apo edhe me raste duke i përqeshur hallet e njerëzve, ku ata shpesh kërkojnë ndihmë dhe mendime nga të tjerët Olti Curri tallet me këto raste.

Olti është edhe tekst shkrues i shumë këngëve por si duket atij i ka humbur vëmendja dhe fama dhe e kërkon këtu duke kritikuar dhe fyer me fjale shumë banale Rita Orën, djaloshi rreth këtyre fjalëve drejtuar Ritës mori kritika nga shumë njerëz.

Olti është mirë të inspirohesh nga Rita dhe të shëndërrohesh më pozitiv siç është ajo si njëri, karakter dhe si person e cila ka kapur majte e suksesit ne bote. /Kosovarja/ 

Marketing