Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje shiu. Paradite do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor, e cila pasdite do të ndryshoj drejtimin në verior dhe përgjatë Vardarit do të jetë e përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 10 deri në 16 gradë

Marketing

Në Shkup moti do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 12 gradë Celsiusë.

Marketing