Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë dhe me vranësira lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi perëndimor dhe jugperëndimorë.

Marketing

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 27 deri në 35 gradë.

UV=8

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi perëndimorë.

Temperatura minimale do të ulet në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 34 gradë Celsiusë

Marketing