Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, pasdite posaçërisht në viset malore do të ketë kushte për reshje shiu. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verilindor.

Marketing

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 24 deri në 32 gradë. UV=6

Në Shkup dh rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të ulet në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 31 gradë Celsiusë