Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior.

Marketing

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 23 deri në 30 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të ulet në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 28 gradë Celsiusë

Marketing