Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot në mëngjes do të jetë i freskët, gjatë ditës me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor.

Marketing

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 23 deri në 30 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe i ngrohtë, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi juglindor.

Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 29 gradë Celsiusë.

Marketing