Ballina Sport Legjenda italiane pensionohet nga futbolli

Legjenda italiane pensionohet nga futbolli

Futbollisti italian, Leandro Bonucci do të largohet nga Fenerbahce në fund të sezonit dhe do të pensionohet nga futbolli aktiv.

Marketing

37-vjeçari duket se ka shpresuar të jetë në listën e kombëtares italiane për Kampionatin Evropian, por nuk është ftuar nga Spalletti.

Sipas gazetarit, Fabrizio Romano, Bonucci do të shpallë vendimin për pensionimin e tij gjatë javës së ardshme, pasi të kthehet në Itali.

Ish-mbrojtësi i Juventusit dhe Milanit, në janar u transferua te Fenerbahce nga skuadra e Union Berlinit, ku bëri 12 paraqitje në të gjitha garat.

Marketing
Exit mobile version