Legjendari Muller do të vlente më shumë sesa Mbappe, Messi dhe Neymar

ë gjithëve na pëlqen të fantazojmë në botën e futbollit, e sidomos me lojtarët e së kaluarës.

Është kësaj here ‘Transfermarkt’ që ka formuar një formacion me lojtarët legjendarë të Bayern Munich, duke iu vendosur edhe vlerat që sot do t’i kishin në tregun e transferimeve.

Marketing

Gerd Muller, Karl Heinz Rummenigge, Mehmet Scholl, Ulni Hoenes, Lothar Matthaus, janë pjesë e këtij formacioni.

Lojtari më i vlefshëm del të jetë Gerd Muller, sulmuesi i famshëm gjerman, që vlerësohet 205 milionë euro, duke lënë pas edhe lojtar si Lionel Messi, Kylian Mbappe dhe Neymar.

Lionel Messi nga Transfermarkt vlerësohet 150 milionë euro, Kylian Mbappe 200 milionë euro dhe Neymar 180 milionë euro.