Lëndim “horror” i mbrojtësit të Tottenham

Mbrojtësi i Tottenhamit, Jan Vertonghen mbeti i mbuluar me gjak pas një përplasje horror që përfshinte portierin Ajax, Andre Onana dhe shokun e ekipit Toby Alderweireld.

Marketing

Vertonghen po kërkonte të lidhej me një goditje të lirë kur Onana doli të kapte topin.

Alderweireld po përpiqej gjithashtu të largonte topin dhe përplasja e keqe në tre drejtime pa Vertonghen të dalë më keq.

Mbrojtësi i Tottenham nuk arriti të vazhdoj lojën dhe u zëvendësua nga Sissoko në minutën e 39-të.