Lewandowski beson se është koha të largohet nga Bundesliga, ia bën me sy Juventusit

Robert Lewandowski ka hapur derën për Juventusin duke thënë se nuk dëshiron që të luajë në të njëjtën ligë përgjithmonë.

Marketing

Agjenti i Lewandowskit e ka zbuluar dëshirën e klientit të tij për t’u larguar nga Bayerni pas katër stinoreve, transmeton Gazeta Express.

“Tashmë e kam thënë se nuk dua të luajë në të njëjtën ligë gjithmonë, kjo është e sigurt, por ende nuk e di të ardhmen time”, ka thënë Lewandowski për Players Tribune.

“Afati kalimtar? Tani nuk jam duke menduar për të, unë jam 29-vjeçar dhe e di që mund të luajë ende edhe për disa vite nëse nuk e lëndojë veten”, shtoi ai.

Mediat italiane kanë raportuar se Lewandowski mund të jetë zëvendësuesi i Higuanit, nëse ky i fundit largohet nga “Allianz Stadium”. Pwr polakun, sipas mediave spanjolle, interesohen edhe Real Madridi e Manchester City.