LK/ Bayerni fiton derbin me United, Arsenali i fortë për PSV-në

Me rezultat 4-3 Basyern Munih e ka mposhtur Manchester United në ndeshjen derbi të grupit A të Ligës së Kampionëve.

Marketing

Sane, Gnabry, Tel dhe Kane i dhanë goditjen fatale “Djajve të kuq” në “Allianz Arena” për të vazhduar krizën e ttre të rezultateve, ndërsa golat për skuadrën e ten Hag i realizuan Hojlund në fillim të pjesës së dytë dhe Casemiro me dy gola në minutat e fundit të ndeshjes.

Fitore të thellë mori Arsenali që PSV Eindhoven me rezultat 4-0 në grupin B me gola e realizuara nga Odegaard, Jesus, Trossard dhe Saka.

Në grupin D Interi e ka nisur me barazim 1-1 ndaj Real Sociedadit, kurse Napoli triumfoi ndaj Bragës me rezultat 2-1 në grupin C.

Ndërkohë në dy ndeshjet tjera, rezultatet ishin këto:

Sevila 1-1 Lens

Benfika 0-0 Salsburg