Man Utd me gjashtë transferime në verë

A man waves a Manchester United flag before the UEFA Champions League round of 16 second leg football match between Manchester United and Real Madrid at Old Trafford in Manchester, northwest England on March 5, 2013. AFP PHOTO / ANDREW YATES

Manchester United duket se do ta thyej bankën për transferimet që do t’i bëjë në verë.

Marketing

Manchester United është duke u përgatitur të bëjë një revolucion të thellë në skuadër, duke i larguar disa lojtarë.

Skuadra angleze e di se do u duhet të shpenzojnë para të majme për transferimet që do t’i bëjnë gjatë afatit kalimtar veror.

Manchester United ka në listën e transferime gjashtë lojtarë, që mund tu kushtojnë mbi 300 milionë euro.

Kalidou Koulibaly, Raphael Varane, Saul Niguez, Aaron Wan-Bissaka, Declan Rice dhe Jadon Sancho, janë në listën e ‘Djajve të Kuq’ për afatin kalimtar veror, por që për këta lojtarë janë të interesuar edhe disa skuadra të mëdha.