Mançester Junajted gati të paguajë kartonin e Shaqirit

Xherdan Shaqiri sezonin e ardhshëm mund të luajë në Premier Ligë, pasi për shërbimet e tija interes ka shfaqur Mançester Junajted. Gazeta britanike “The Sun” raporton se Mourinho është mahnitur me formën e treguar nga Shaqiri në Botëror dhe shërbimet e tij mund t’i sigurojë për më pak se 12 milionë funte. Kjo është edhe shuma të cilën duhet ta paguajë çdo skuadër e cila dëshiron ta merr Shaqirin. Futbollisti dëshiron të mbetet në Premier Ligë. 26-vjeçari sezonin e shkuar ka realizuar 15 gola në 92 paraqitje për Stoke Cityn.

Marketing