Manchester City e mund Evertonin, ia rrëmben pozitën e parë Liverpoolit

Manchester City e ka zbritur Liverpoolin nga pozita e parë në Premierligë, pasi e ka mposhtur Evertonin 2-0 të mërkurën në Merseyside.

Marketing

Aymeric Laporte dhe Gabriel Jesus ia siguruan Manchester Cityt tri pikë me golin e tij ndaj Evertonit, të cilat i ndihmojnë skuadrës së Pep Guardiolës të kalojë në vendin e parë në Premierligë në pikë të barabarta me Liverpoolin, i cili ndeshjen e vlefshme për xhiron e 26-të do ta zhvillojë të shtunën kundër Huddersfieldit, raporton Gazeta Express.

Kampioni në fuqi ishte dominues ndaj skuadrës vendase duke e kontrolluar lojën dhe krijuar shumë më shumë raste.
Manchester City e ka zbritur Liverpoolin nga pozita e parë në Premierligë, pasi e ka mposhtur Evertonin 2-0 të mërkurën në Merseyside.

Aymeric Laporte dhe Gabriel Jesus ia siguruan Manchester Cityt tri pikë me golin e tij ndaj Evertonit, të cilat i ndihmojnë skuadrës së Pep Guardiolës të kalojë në vendin e parë në Premierligë në pikë të barabarta me Liverpoolin, i cili ndeshjen e vlefshme për xhiron e 26-të do ta zhvillojë të shtunën kundër Huddersfieldit, raporton Gazeta Express.
Kampioni në fuqi ishte dominues ndaj skuadrës vendase duke e kontrolluar lojën dhe krijuar shumë më shumë raste.

Marketing