Maqedonia e Veriut bëhet me Qeveri të re, kryeministër Hristijan Mickoski

Me 77 vota për, 22 kundër dhe asnjë abstenim, para pak çastesh është votuar Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut.

Marketing

Qeveria do të drejtohet nga kryeministri Hristijan Mickoski, ndërsa partner të VMRO-DPMNE-së në pushtet, do të jenë koalicioni i partive shqiptare VLEN dhe partia ZNAM e Maksim Dimitrievskit.

Marketing