Ballina Lajme Maqedoni Marrëveshja për emrin, Zaev pranon letër nga Orban

Marrëveshja për emrin, Zaev pranon letër nga Orban

Kryeministri Zoran Zaev ka pranuar letër nga kryeministri hungarez Viktor Orban.

Marketing

Me këtë rast ky i fundit ka përshëndetur marrëveshjen me Greqinë, njëherësh edhe vendimet për negociatat me BE-në dhe ftesën e NATO-s për Maqedoninë

Mes tjerash në letër është vlerësuar edhe partneriteti strategjik mes dyja vendeve.

Marketing
Exit mobile version