Ballina Aktuale Me fotografinë zyrtare përfundon ceremonia e nënshkrimit të emrit

Me fotografinë zyrtare përfundon ceremonia e nënshkrimit të emrit

Me një fotografi të fundit zyrtare në të cilën ishin prezent përfaqësuesja e lartë e BE-së Federika Mogherini, eurokomisioneri Johanes Hahn, zv.sekretarja gjenerale e OKB Roz Mari di Carlo, dy kryeministrat Zaev dhe Cipras dhe ministrat e jashtëm Dimitrov e Kocias ka përfunduar edhe ceremonia zyrtare e nënshkrimit të emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë.

Marketing

Pas nënshkrimit të marrëveshjes dhe përfundimit të ceremonisë zyrtare, dy delegacionet janë nisur për të mbajtur një koktej rasti me rastin e shënimit të historisë tre dekadëshe mes dy vendeve fqinje.

Exit mobile version