Ballina Sport Meçi i shumëpritur, kjo është koha kur pritet të dalin në ring...

Meçi i shumëpritur, kjo është koha kur pritet të dalin në ring Fury dhe Usyk

Përballja e shumëpritur mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet sot në Arabinë Saudite.

Marketing

Kjo ndeshje do të kurorëzojë mbretin absolut të kategorisë së peshave të rënda për herë të parë që kur Lennox Lewis e arriti këtë arritje në itin 2000.

Fury, me një rekord të pamposhtur prej 34-0-1 dhe 24 nokaut, është kampioni aktual i WBC.

Kundërshtari i tij, Usyk, gjithashtu është i pamposhtur pamposhtur në 21 ndeshje, duke fituar 14 prej tyre me nokaut, dhe mban titujt WBA, WBO dhe IBF.

Ky meç pritet të nisë nga ora 00:00

Marketing
Exit mobile version