Mega-operacion Milan-Juve, përfshihen 5 lojtarë

Juventus dhe Milan janë të përfshirë në bisedime intensive për shkëmbime.

Marketing

Mund të nisë një mega-operacion transferimesh në merkato mes Milanit dhe Juventusit, ku janë të përfshirë 5 lojtarë.

Fatet e të ardhmes së Higuain, Bonucci, Caldara, Benatia dhe Pjaca duket se janë të varur tek njëri-tjetri me klubet respektive që kërkojnë të përmirësojnë sa më shumë ekipet e tyre. Një skenar shumë i ndërlikuar, që deri para disa kohësh mund të mendohej i pamundur për secilën nga tifozeritë.

Ai që nisi të gjitha spekulimet është pikërisht Gonzalo Higuain, që me ardhjen e Cristiano Ronaldos, duket sikur nuk do të ketë më hapësira tek “Zonja e Vjetër”.

Gjithashtu, sipas mediave italiane, Milani i ka hapur rrugën kalimit të mbrojtësit të tyre, Leonardo Bonuccit tek Juve, vetëm një vit pas ardhjes së tij nga torinezët.

Por, 7 herë kampionët e Europës do të donin të fusnin një lojtar juventin në tratativë.

Emri i preferuar nga kuqezinjtë është Mattia Caldara, i cili konsiderohet zëvëndësuesi perfekt për kapitenin e skuadrës së drejtuar nga Gennaro Gattuso. Caldara është 24 vjeç, e vendosja e tij në qendër të mbrojtjes së bashku me Romagnolin do t’i siguronte mbrojtjen jo vetëm Milanit, por dhe kombëtares italiane, për të tashmen e të ardhmen, transmeton “SS”.

Në orët e shkuara ka pasur disa takime midis menaxherit të ish-mbrojtësit të Atalantës dhe drejtuesve të Juves, gjë që ka shtuar zërat se e ardhmja e tij mund të mos jetë bardhezi. Nga ana tjetër Marotta dhe Paratici i kanë ofruar kuqezinjve Benatia, emër që nuk është pranuar nga Milani.

Në lojë hyn dhe emri i Marko Pjacës, i cili në të shkuarën ka qenë shumë pranë skuadrës milaneze.