Merkel, letër Zaevit: Ju mbështesim fuqishëm për marrëveshjen

ryeministri Zoran Zaev ka pranuar letër urimi nga kancelarja gjermane Angela Merkel ku ajo shpreh gëzimin e saj për arritjen e marrëveshjes rreth kontestit maqedono- grek të emrit.

Marketing

“Kjo marrëveshje e hap rrugën për marrëveshje historike dhe juve dhe qeverisë së juaj përzemërsisht ju uroj për këtë sukses. Gjermania me interes të madh do ta ndjek realizimin e kësaj marrëveshje dhe fuqishëm do ta mbështes”, thuhet në letrën e Merkelit deri tek Zaevi.