Mesi, lojtari i javës në Ligën e Kampionëve

Lionel Messi është zgjedhur lojtari i javës në Ligën e Kampionëve.

Marketing

UEFA ka njoftuar se ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është zgjedhur lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve.

Argjentinasi regjistroi një paraqitje të mirë në fitoren 3:0 të Barcelonës ndaj Liverpool, duke shënuar dy gola.

Në garën për më të mirin e javës, Lionel Messi ka mposhtur Luis Suarezin, dhe dyshen e Ajax, Frenkie De Jong dhe Donny van de Beek.