Messi shënon, PSG kampion i ri

PSG-së i mjaftoi edhe një pikë që të shpallet kampion i ri i Francës, i 11-ti në histori.

PSG ka barazuar me rezultat 1:1 në udhëtim me Strasbourgun, në takimin e javës së 37-të.

Messi shënoi në minutën e 59-të pas asistimit të Mbappes.

closevolume_off

Vendasit e barazuan në minutën e 79-të përmes Gameiros.

PSG Kryeson me 85 pikë, ka 4 më shumë se Lens në pozitën e dytë dhe Strasbourg është i 15-ti me 40 sosh.

PSG është kampion i ri një javë pa ra perdja e kampionatit.