Mësuesit dhe shokët vendosin lule e qirinj tek vendi i vrasjes së shtatëvjeçarit kosovar në Bazel

Shokët e shoqet e shkollës, mësuesit dhe familjarët e shtatëvjeçarit kosovarë, i cili dje u vra me thikë në Bazel, kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur lule tek vendi ku ndodhi akti makabër.

Marketing

Shtatëvjeçari nga Kosova I.M u therr me thikë nga një 75 vjeçare zvicerane, derisa po kthehej nga shkolla për në shtëpi në kohën e drekës.

Për më shumë ja fotografitë nga vendi ku banorë të shumtë zviceranë vendosën lule e gjësende të ndryshme tek trotuari ku ai u gjet në gjendje të rëndë pasi raportohet se ishte therrur në fyt.