Mickoski: Lapsi nuk puthet, puthet emri i vendin tënd

VMRO DPMNE ka reaguar ndaj festës së mbrëmshme duke e quajtur atë festë private të LSDM-së, ku janë hedhur pa nevojë një shumë e madhe parash. Partia e Hristijan Mickoskit vazhdon të protestojë kundër Qeverisë dhe kundër marrëveshjes me Greqinë.

Marketing

Sot kjo parti pati marsh protestues në Kavadar. Kryetari i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickovski, duke iu drejtuar kryeministrit Zaev tha se është për të ardhë keq se si ky njeri poshtëron veten dhe bie dita ditës në probleme më te mëdha.

“Mjaft është me kësi poshtërimesh, lapsi nuk puthet, puthet emri i vendin tënd, ajo që të shkollon, mbikëqyr, që udhëheq si kryeministër, por nuk do ta ketë gjatë, e ka porositur lideri i VMRO-së Hristian Mickoski, kryeminstrin Zoran Zaev nga Kavadari.

Ai ka thirrur Zaevin që të tregojë pak dinjitet, të mos nënshtrohet dhe të jetë maqedonas krenar.

Marketing