Ballina Aktuale Milan fiton me përmbysje, Gattuso merr frymë

Milan fiton me përmbysje, Gattuso merr frymë

Pas dy humbjeve radhazi, Milani ka rigjetur fitoren pasi mundi me përmbysje Sampdorian në San Siro.

Kuqezinjtë fituan 3-2 në një ndeshje emocionuese, ku në fillim kaluan në avantazh, më pas u përmbysën me dy gola të shpejtë të miqve dhe më pas ripërmbysën gjithçka për të shpëtuar stolin e trajnerit Gennaro Gattuso.

Ishte sfida e sulmuesve kjo për Milanin, pasi realizuan të tre lojtarët e repartit të avancuar. Pas vetëm pak minutash lojë, Cutrone kaloi në avantazh skuadrën e Gattusos, por shumë shpejt Sampdoria shokoi Milanin me protagonist një ish-kuqezi Ricardo Saponarën, i cili fillimisht shënoi vetë dhe më pas i dha një asist perfekt Quagliarellas, i cili mposhti Donnarumman për herë të dytë.

Megjithatë, në minutën 36 Cutrone dhe Higuain u lidhën në mënyrë perfekte me njëri-tjetrin, me argjentinasin që mposhti Auderon duke barazuar shifrat.
Golin e fitores për Milanin e realizoi Suso, me një goditje të bukur nga jashtë zone.