Milan fiton me spektakël kundër Olympiacosit

Milan e ka përmbytur dhe ka fituar kundër Olympiacosit. Futbollistët e Gattusos e gjetën veten në disavantazh 14’të. Por, në pjesën e dytë pamë një Milan tërësisht tjetër.

Marketing

AC Milan ka fituar më përmbysje sonte kundër OLympiacosit duke e mundur me rezultat 3-1.

Pjesa e parë ishte shumë më e mirë për vizitorët grek të cilët edhe arritën që të kalojnë në avantazh në minutën e 14’të te ndeshjes.

Pas golit Milan tentoi që të barazoi por pa sukses.
Në pjesën e dytë pam një Milan tjetër.

Ata bën presion dhe arritën të barazimi i rezultat tek në minutën e 70’të ku shënoi Patrick Cutrone, i cili edhe i kishte meritat më të mëdha për këtë fitore të Milanos sonte.

Pas gjashtë minutave për Milanon shënon edhe i sapokthyeri nga lëndimi, Higuain që kalon në avantazh Milanon në minutën e 76’të.

Një minutë më vonë do të shënonte përsëri Cutrone për të kaluar në epërsi.

Pas golin Milan e kontrollojë shumë mirë ndeshjen dhe arritën të tri pikët.

Me këtë fitore Milan vazhdon të jetë në vendin e parë më 6 pikë, kurse Real Betis në vendin e dytë më 4 pikë pasi që mundi Dundelange me rezultat 3-0.

Marketing