Milan-Inter, formacioni i kombinuar

Xhiro e 28 në Serie A do të jetë nën hijen e derbit të Madonninës, Milan-Inter, që do të zhvillohet të dielën mbrëma në “San Siro” nga ora 20:30.
Kjo ndeshje do të jetë shumë e veçantë dhe më e zjarrtë se kurrë më parë.

Marketing

Përpos rivalitetit historik, dy skuadrat zbresin në fushë edhe me objektiv zonën Champions, raporton Gazeta Express.
Milani gjendet në pozitën e tretë me 51 pikë, kurse Interi në atë të katërt me 50.

Dy skuadrat vijnë në këtë ndeshje me forma të ndryshme.
Inter vjen nga një krizë rezultatesh, dëmtimesh dhe çështjen Mauro Icardi, ndërsa Milan pas një seri fitoresh.
“Opta” ka bërë formacionin më të mirë të kombinuar për derbin e Milanos ku dominon Milani me gjashtë lojtarë, kurse Interi me 5.