Modriç sulmon anglezët pas kualifikimit në finalen e “Botërorit 2018”

Luka Modric ka kritikuar anglezët pas fitores ndaj tyre në gjysmëfinalen e “Kampionatit botëror 2018”.

Marketing

Luka Modric ka reaguar pas kualifikimit në finalen e “Kampionatit botëror 2018”.

Mesfushori i Kroacisë ka thënë se gazetarët anglezë por edhe tifozët e tyre nuk shfaqën respektin e duhur ndaj Kroacisë para fitores së tyre 2:1 në gjysmëfinale.

“Gazetarët anglezë, analistët dhe televizionet, ata e nënçmuan Kroacinë sonte dhe ishte një gabim i madh”, deklaroi Modric pas ndeshjes.

“Të gjitha këto fjalë që dëgjojmë, ne i lexuam dhe i kemi thënë vetes në rregull, sonte do ta shohim kush do të jetë i lodhur”, u shpreh ai.

Marketing