Momenti tmerrues kur avioni rrezikon të përplaset për shkak të erërave të forta

Ky është momenti rrëqethës kur një aeroplan pasagjerësh i tipit Airbus A380, mezi arrin të ulet në pistë të aeroportit gjerman për shkak të erërave të forta.

Marketing

Aeroplani me 500 vende i agjencisë së fluturimeve Emirates, që konsiderohet si fluturakja më e madhe komerciale në botë, është filmuar duke lëvizur majtas e djathtas nga erërat e forta në aeroportin e Dusseldorfit.

Edhe pse në shikim të parë dukej se nuk kishte problem, por teksa tentonte të ulej në pistë avioni filloi të lëvizë anash sikur të ishte lodër për fëmijë.

Falë zhdërvjelltësisë së pilotit, aeroplani ka aterruar në pistë dhe nuk raportohet për ndonjë pasagjer të lënduar.

Marketing