Mot i keq e godet Shkupin (VIDEO)

Rreshje të rrëmbyeshme të shiut dhe erëra të forta kanë kapluar qytetin e Shkupit. Nga Enti hidrometeorologjik informojnë se era ka arritur me shpejtësi të madhe prej 80 km në orë.

Marketing

Mot i lig do të lëviz nga perëndimi në lindje dhe veri. Në orët e pasdites do të zhvendosët nga lindja, me reshje intensivë të shiut, stuhi dhe shkarkime elektrike. Deri të mërkurën moti i lig do të mbizotëroj në pjesët perëndimore por me intensitet të dobët, ku pritet të freskim të motit deri të enjten.