Mot me diell dhe vranësira, pasdite reshje shiu

Moti sot do jetë me diell por me vranësira të vogla. Pasdite në disa pjesë të vendit do paraqiten reshje shiu të fuqishme dhe stuhi. Temperatura minimale do sileet mes 8 dhe 18 gradëve, ndërsa ajo maksimale do arrij nga 26 deri në 33 gradë Celsius. UV indeksi do jetë 7.

Marketing

Nga Enti hidrometerologjik njofojnë se edhe gjatë ditëve të ardhshme gjatë orëve të pasites do ketë kushte për shi dhe stuhi.