Moti me diell dhe temperaturë 37 gradë

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë midis 11 dhe 20 gradë Celsius, ndërsa ajo e ditës prej 27 deri 37 gradë.

Marketing

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla deri në mesatare.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 17 gradë, ndërsa ajo e ditës deri në 34 gradë Celsius.

Të enjten veçanërisht në orët e pasdites do të ketë kushte për shi lokal afatshkurtër dhe paraqitje të bubullimave më shumë në pjesët jugore dhe perëndimore të vendit, ndërsa rritja e vranësirave do të ketë edhe natën drejt të së premtes

Marketing