Moti me vranësira të ndryshueshme dhe reshje shiu

Moti sot paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe reshje shiu, pasdite vranësirat do të zvogëlohen.

Marketing

Do të fryjë he erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 16 deri në 23 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të shiut.

Në orët e pasdites vranësirat do të zvogëlohen dhe do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 12, ndërsa jo maksimale do të arrij deri në 19 gradë Celsiusë