Moti sot me diell

Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare verilindore. Në pjesët e skajshme malore jugore do të ketë kushte për paraqitje të reshjeve të shkurtra të shiut. Temperatura do të lëvizë prej 21 deri 34 gradë, ndërsa indeksi UV do të jetë tetë.

Marketing

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë prej 19 deri 33 gradë Celsius.

DPHM prej nesër paralajmëron periudhë të motit stabil me rritje graduale të temperaturave ditore. Më ngrohtë pritet të jetë nga mesi i javës së ardhshme.

Marketing