Moti sot me vranësira

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe jostabil me shi të rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima, veçanërisht pasdite në pjesët perëndimore dhe jugore.
Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej dy deri në nëntë gradë, ndërsa ajo e ditës prej nëntë deri në 19 gradë Celsius.

Marketing

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në shtatë gradë, ndërsa ajo e ditës deri në 17 gradë Celsius.

Deri të martën moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe jostabil me reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në orët e pasdites proceset lokalisht do të jenë më intensive me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Nga e mërkura kushtet për mot jostabil do të zvogëlohen, dhe do të ketë mot më me diell dhe të ngrohtë.