Moti sot në vendin tonë

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej -2 deri 5 gradë ndërsa ajo e ditës prej 16 deri 22 gradë Celsius.

Edhe në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri 3 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri21 gradë Celsius.