Moti sot në vendin tonë

Moti në Maqedoni paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe jostabil, në disa vende me shi intensiv dhe bubullima, veçanërisht në pjesët perëndimore dhe jugore. Pasdite pritet stabilizim i motit.

Marketing

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 15 deri në 22 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 26 deri në 33 gradë.
Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri në 19 gradë, ndërsa temperatura e ditës do të arrijë deri në 30 gradë Celsius.

Të shtunën pritet stabilizim i motit dhe rritje graduale e temperaturave ditore.

Marketing