Origjanski: 10 vite ju flas që Shqiptarët në Maqedoni janë pjesa më e gjallë dhe më progresive e saj

Pasi që u paraqit lajmi se Dua Lipa do të mbajë koncert në Shkup, për mbështetje të referendumit, me prononcim të tij doli dhe kompozitori maqedon dhe ish-anëtarë i grupit Anastasia, Zllatko Origjanski.

Marketing

Ai në profilin e tij në Facebook, e ka përshëndetur koncertin e mundshëm të yllit të muzikës.

Origjanski mes tjerash shkruan: “Faleminderim Zotit dikush të kujtohet! Në kohën dhe pas katastrofës së VMRO-së, dhjetë vite ju flas se Shqiptarët në Maqedoni janë pjesa më progresive dhe e gjallë e saj, por shumica qeshnit”, shkruan Origjanski në profilin e tij./Fakte

Marketing