Osmani: BDI-ja kundër amnistisë, pro pajtimit

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani thotë se BDI është për zgjatje dore dhe për pajtim, por jo për falje dhe amnisti të kriminelëve dhe dhunuesve.

Marketing

Osmani këtë deklaratë e tha ekskluzivisht për Televizionin Alsat, i cili duke komentuar fjalimin e djeshme të kryeministrit theksoi se nuk ka biseduar me Zaev për të qartësuar fjalimin e tij, e as për porosinë e deklaratës së djeshme.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme derisa zhvillohej debati në Kuvend për ndryshimet kushtetuese kryeministri Zaev nga foltorja e parlamentit tha se është koha që të shtrij dorën e pajtimit dhe të fal për ngjarjet e 27 prillit.

Marketing