Pacolli me urim për Shkupin

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka uruar Shqipërinë dhe Maqedoninë për marrjen e datës për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE.

Marketing

Pacolli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se edhe Kosova së shpejti do ta marrë lajmin pozitiv për viza.

“Urime Shqipërisë dhe Maqedonisë për vendimin pozitiv për hapjen e negociatave. Edhe Kosova do të marrë lajmin pozitiv për liberalizimin e vizave shumë shpejt”, ka shkruar Pacolli.

Këshilli Evropian në një draft dokument të publikuar ka dhënë konkluzione pozitive për Shqipërinë dhe Maqedoninë lidhur me hapjen e negociatave.