Pasi vendosi shqiponjën, birra zvicerane merr këtë vendim (Foto)

Pas krijimit të një birre speciale nga “Luzerner beer” me shenjën e shqiponjës në nderim të, Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit , kjo e fundit ka publikuar edhe një ide tjetër.

Marketing

Kësaj radhe për nderim të futbollistit shqiptar, Blerim Xhemajlit , i cili ka festuar në formë te shkronjës L, dje pas shënimit të golit kundër Costa Rikes.

Pronari i kësaj korporate ka deklaruar se sa herë që shënohet gol nga futbollistët e përfaqësueses zvicerane do te krijojë birrë më simbolin e festimit.