Penalltia e Haaland ndihmon Man City të mposht Crystal Palace

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, duke folur për Sky Sports, është shprehur se Përvoja ime është se sa herë që vijmë këtu ka qenë shumë e vështirë. Gjithmonë kam ndjenjën kur vijmë këtu, ne luajmë shumë mirë duke menduar se sa të mirë janë ata. Ne gjithmonë luftojmë sepse ne duam të shënojmë më shumë gola.

Marketing

“Ata kanë armë. Wilfried Zaha është atje, Michael Olise, Eberechi Eze, ata janë sulmues të jashtëzakonshëm dhe kanë kërcënim të jashtëzakonshëm. Ata kanë gjakftohtësi, lojtarë të mëdhenj sulmues. Është çështje durimi. Ata do të shpërdorojnë kohë kështu që ne duhet të shtyjmë për ta bërë atë.

“Gjithçka më kënaqi, humbëm pak kundërsulmin. Nuk është e lehtë, ata mbrojnë gjashtë lojtarë në kuadrat dhe Erling Haaland kishte dy lojtarë që e shënuan, Gundo Ilkay Gundogan kishte një njeri, ishte çështje durimi.

“Ekipet mbrojnë thellë kundër Haaland. Julian Alvarez është kaq i rëndësishëm dhe ne kemi nevojë për të. Ne kishim nevojë për të në qendër dhe ai pati një shans. Gundo Ilkay Gundogan është një lojtar i jashtëzakonshëm dhe mori penalltinë dhe Haaland bëri pjesën tjetër.

“Joao Cancelo largohet që të mos kemi vetëm mbrojtës të krahut. Ne kemi Kyle Walker dhe Sergio Gomez, pjesa tjetër nuk janë. Ne luajmë me katër mbrojtës qendrorë dhe jemi solidë. Të katër ata janë lojtarë të mëdhenj dhe kjo është arsyeja pse ne u mbrojtëm shumë mirë.

“Sigurisht që Arsenali është në një ecuri të jashtëzakonshme. Ne jemi ende atje. Arsenali ka 50 pikë. Këtu në ndeshjen tipike të dimrit, një ndeshje e vështirë, ne ishim atje gjatë gjithë kohës dhe më pas e fituam. Tani duhet të bëjmë absolutisht gjithçka. dhe të martën dhe të shtunën e ardhshme, shpresojmë se Etihad mund të jetojë një nga netët më të mira që kemi jetuar dhe ne mund ta bëjmë përsëri.

Marketing