Për herë të parë kroçerja amerikane mbërrin në Shqipëri

Për herë të parë kroçera amerikane e luksit “Seaborn Sojourn” ka hyrë në ujërat e Shqipërisë dhe ka ndalur në portin e Sarandës.

Marketing

Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, ku ka postuar edhe dy foto të kroçeres në vendin tonë.

Kreu i qeverisë ka dekalruar më herët që me ndërtimin e portit të ri të Durrësit do të mundësohet ardhja e shumë turistëve edhe me mjete lundruese të cilat deri më tani nuk mund të ankorohen në portet tona ekzistuese.

Marketing