Ballina Sport Përfundon ndeshja pa fitues mes Chelseat e Burnleyt

Përfundon ndeshja pa fitues mes Chelseat e Burnleyt

Ka përfunduar ndeshja mes kampionit evropian Chelsea dhe skuadrës së Burnley, ku pas 90’ minutave lojë të zhvilluar nuk ka fitues në stadiumin “Stamford Bridge”.

Fillimisht, ishin vendasit ata të cilët e zhbllokuan rezultatin të parët, ku talenti gjerman Kai Havertz shënon gol në minutën e 33’ për të kaluar Chelsean në epërsi prej 1:0.

Pjesa e parë u mbyll me golin e Havertz, kurse pjesën e dytë më mirë e filloi skuadra e Burnleyt, ku edhe e gjeti golin e barazimit përmes sulmuesit Matej Vydra, i cili shënon për 1:1 në minutën e 80’ të ndeshjes.

Me pikët e reja, skuadra e Chelseat vazhdon të kryesojë tabelën e Premier Ligës angleze me gjithsej 26 pikë, tre sosh më shumë se Manchester City në vendin e dytë.

Në anën tjetër, Burnley renditet në pozitën e 18 në tabelë me vetëm tetë pikë të arkëtuara pas 11 ndeshjeve të zhvilluara.

Rezultati final i ndeshjes mes Chelseat e Burnleyt është i barabartë 1:1.